Gdzie kupić PS5? Lista sklepów i ofert [Sierpień 2023]

Premiera PS5 była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w najnowszej historii gier. Niestety, ze względu na wysoki popyt i ograniczoną podaż, konsolę jest coraz trudniej znaleźć w polskich sklepach. W tym wpisie przedstawimy wam listę sklepów, w których można jeszcze kupić PS5. Przygotowaliśmy również najlepsze oferty cenowe na zakup konsoli PlayStation 5, dzięki czemu zaoszczędzicie pieniądze na zakupie tego produktu.

Zastanawiasz się jaki telewizor do PS5 będzie najlepszy? Sprawdź nasz poradnik, w którym szczegółowo wyjaśniamy ten temat.

Gdzie można kupić PlayStation 5 w Polsce? Sprawdź najlepsze oferty

Chciałbyś kupić najnowszą konsolę Sony, jednak za każdym razem, gdy wchodzisz na stronę internetową sklepu pojawia się komunikat o braku dostępności produktu? Dostępność w polskich sklepach jest aktualnie prawie zerowa, jednak istnieją pewne sposoby na zakup PS5. Z pomocą przychodzą specjalne oferty przygotowane przez popularne sklepy Internetowe. Najczęściej są to pakiety zawierające PlayStation 5 wraz z grami i innymi dodatkami.

Jak wygląda dostępność PlayStation 5 w polskich sklepach?

Jaka jest dostępność konsol nowej generacji w najpopularniejszych sklepach internetowych? Poniżej przedstawiamy wam aktualne informacje na temat. Możecie monitorować je na bieżąco.

Media Expert

Aktualnie w sklepie Media Expert dostępna jest jedna oferta na zakup PS5. Konsola jest dostępna w poniższym zestawie:

  • PlayStation 5 + Ratchet & Clank: Rift Apart

O kolejnych ofertach będziemy informować na bieżąco.

RTV Euro AGD

Aktualnie w sklepie RTV Euro AGD dostępne są dwie oferty na zakup PS5. Konsole są dostępne w poniższych zestawach:

  • PlayStation 5 + Gran Turismo 7 + Horizon Forbidden West
  • PlayStation 5 + Gran Turismo 7 + Battlefield 2042 + dodatkowy pad (czarny)

MediaMarkt

Aktualnie w sklepie MediaMarkt dostępne są 3 oferty na zakup PS5 w zestawie wraz z grami:

  • PlayStation 5 B Chassis + Horizon Forbidden West + Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei + Destruction AllStars
  • PlayStation 5 B Chassis + Horizon Forbidden West + Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei + Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Avans

Aktualnie w sklepie Avans dostępna jest 1 oferta na zakup PS5. Jest to zestaw konsoli wraz z grą:

  • PlayStation 5 + Ratchet & Clank: Rift Apart

OleOle

Aktualnie w sklepie OleOle nie ma możliwości zakupu PS5.

PS5 – Skąd wynikają problemy z dostępnością?

Dlaczego występują problemy z dostępnością PlayStation 5? Powodów takiej sytuacji należy się doszukiwać w kilku czynnikach. Przede wszystkim, jeszcze przed pandemią Covid-19, na rynku istniał globalny niedobór chipów, co na starcie ograniczyło możliwości produkcyjne firmy Sony. Następnie, gdy na całym świecie rozpoczęła się pandemia Koronawirusa, sytuacja na rynku podzespołów uległa jeszcze pogorszeniu. Zostały zakłócone łańcuchy dostaw, a fabryki były częściowo wyłączone.

Dodatkowo, konsola od początku cieszyła się ogromną popularnością. Chętnych na zakup PS5 było o wiele więcej, niż w przypadku poprzednich wersji konsoli. Wszystkie te czynniki spowodowały problemy z dostępnością ps5 w polskich sklepach i nie tylko.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Ile się czeka na PS5?

Niska dostępność konsol Sony wpływa również na czas dostawy. Jeżeli uda nam się zamówić PS5 w polskich sklepach, na jej dostarczenie musimy czekać od 48 godzin do aż 7 dni.

Kiedy PS5 będzie dostępne w Polsce?

Aktualnie w największych polskich sklepach regularnie pojawiają się oferty na zakup PlayStation 5, jednak chętnych nadal przybywa. Tradycyjnie, większej dostępności konsol nowej generacji należy spodziewać się w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Kiedy PS5 spadnie z ceny?

Ze względu na problemy z dostępnością konsol nowej generacji, aktualnie nie zanosi się, aby PS5 spadła z ceny. Co więcej, w ostatnim czasie cena konsoli jeszcze wzrosła!

PS5 – Co oferuje nowa konsola od Sony?

Konsola PlayStation 5 to najnowsza generacja konsoli do gier firmy Sony, wydana w listopadzie 2020 roku. PS5 oferuje znaczące ulepszenia w stosunku do poprzedniego modelu PlayStation 4, w tym mocniejsze komponenty, całkowicie przeprojektowany kontroler oraz obsługę rozdzielczości 4K i HDR. Dzięki najnowocześniejszej technologii i imponującej ofercie tytułów premierowych, PS5 z pewnością przypadnie do gustu graczom w każdym wieku. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszej konsoli Sony.

Najlepsze komponenty na rynku

PS5 posiada niestandardowy 8-rdzeniowy procesor oparty na mikroarchitekturze Zen 2 firmy AMD oraz niestandardowy procesor graficzny oparty na RDNA 2 firmy AMD. Dzięki temu PS5 jest znacznie potężniejsze od swojego poprzednika, PS4. PS5 jest w stanie dostarczyć aż 10,28 teraflopów mocy obliczeniowej. To ponad dwukrotnie więcej niż 4,2 teraflopów oferowanych przez Xbox One X, co czyni PS5 najpotężniejszą konsolą na rynku.

PS5 posiada również wbudowany dysk SSD do przechowywania danych, co jest znacznym ulepszeniem w stosunku do dysku twardego znajdującego się w PS4. Dysk SSD pozwala na znacznie szybsze ładowanie i umożliwia instalowanie gier bezpośrednio do pamięci masowej konsoli. PS5 jest wyposażony w 825 GB pamięci masowej, choć po uwzględnieniu plików systemowych użytkownicy mają do dyspozycji około 667 GB.

Nowoczesny kontroler

Kontroler PS5, nazwany DualSense, zawiera kilka istotnych zmian od DualShocka 4. Przede wszystkim, nowy kontroler posiada haptyczne sprzężenie zwrotne, które pozwala na bardziej realistyczną informację zwrotną podczas gry. Kontroler zawiera również adaptacyjne spusty, które mogą oferować różny opór w zależności od rozgrywki. Na przykład, w strzelankach pierwszoosobowych, spusty mogą oferować większy opór podczas strzelania z broni, aby symulować odrzut.

Kontroler PS5 posiada również wbudowany mikrofon i głośnik, co pozwala graczom na prowadzenie rozmów z przyjaciółmi bez konieczności używania zestawu słuchawkowego. Czas pracy na baterii kontrolera również został zwiększony w stosunku do DualShocka 4, oferując do 20 godzin gry na jednym ładowaniu.

Świetne gry

W skład linii startowej PS5 wchodzą jedne z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, takie jak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls czy Sackboy: Wielka Przygoda. PS5 jest również kompatybilne z dużą liczbą gier na PS4, więc będziesz mógł grać w swoją dotychczasową bibliotekę gier na nowej konsoli.

Dzięki najnowocześniejszym komponentom, przeprojektowanemu kontrolerowi i imponującej ofercie tytułów premierowych PS55 z pewnością przypadnie do gustu graczom w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym weteranem, czy grasz po raz pierwszy, PS5 ma coś do zaoferowania każdemu.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.