Najlepsze filmy motywacyjne – Zobacz już teraz [Top 10]

Często tak masz, że odkładasz rzeczy na później i później? Prokrastynacja dopada każdego z nas i dlatego warto z nią walczyć! A może szukasz dodatkowej motywacji do rozwoju? Ciekawym sposobem na odnalezienie w sobie ukrytej mocy jest właśnie oglądanie filmów. I nie mam tutaj na myśli, krótkich filmików motywacyjnych, które możemy znaleźć na youtube – chociaż te również mogą nam w tym pomóc.

W tym artykule, chcielibyśmy skupić się na pełnometrażowych filmach, które sprawią, że od razu poczujemy prawdziwy przypływ energii. Umieścimy tutaj zarówno pozycje dotyczące sportu jak i biznesu czy też duchowego rozwoju, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Po tym krótkim wstępie pora na naszą listę!

W pogoni za szczęściem (2006)

w pogoni za szczęściem

Nominowany do Oscara Will Smith wraz ze swoim synem w filmie, który stanowi prawdziwą dawkę motywacji. Scenariusz produkcji powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń i przedstawia życie Chrisa Gardnera. Mężczyzna jest bezdomny, jednak mimo wielu przeciwności losu nigdy się nie poddaje i dąży do swojego celu – zapewnieniu bytu swojej rodzinie. Jednak aby to osiągnąć, główny bohater będzie musiał wykonać wiele pracy, a także przeżyć wiele rozczarowujących momentów. Jednak jedno jest pewne – Ciężka praca zawsze popłaca!

Niezłomny (2014)

niezłomny
© Copyright 2014- Universal Pictures

Nakręcona na podstawie prawdziwych wydarzeń niesamowita historia olimpijczyka, który w czasie 2 Wojny Światowej dostał się do japońskiej niewoli, a następnie przez długi czas był poddawany ciężkim próbom i torturom. Niesamowity obraz pokazujący czym jest prawdziwa wola walki i silna psychika, a także nieustępliwa chęć do życia. Produkcja wyreżyserowana przez Angeline Jolie przy współpracy z braćmi Coen to kolejna pozycja na tej liście, którą powinieneś zobaczyć.

Whiplash (2014)

whiplash
Photo by Daniel McFadden – © 2013

Film opowiada o młodym ambitnym perkusiście, który za wszelką cenę chcę dołączyć do grona najlepszych artystów muzycznych. Opis może brzmieć banalnie, ale gwarantuje wam, że jest to film z prawdziwego zdarzenia. Rewelacyjne kino nagrodzone 3 Oscarami, nakręcone przez jednego z najlepszych reżyserów młodego pokolenia – Damiena Chazelle. W głównych rolach wystąpili Miles Teller oraz J.K Simmons. W ramach ciekawostki warto powiedzieć, że właśnie ten film oglądali polscy piłkarze na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy w 2016 roku. Czyżby pomógł on osiągnąć im tak dobry wynik?

Skazani na Shawshank (2014)

skazani na shawshank
© 1994 Castle Rock Entertainment

Arcydzieło stworzone przez Franka Darobanta to film bardzo często wymieniany w gronie najlepszych w historii. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ jest to prawdziwy majstersztyk – zarówno od strony technicznej jak i fabularnej. Nakręcona produkcja na podstawie powieści Stephena Kinga jest ponadczasowa. Pokazuję, że nawet w sytuacji bez wyjścia warto mieć nadzieje i walczyć o swoje. A przy tych warunkach nawet najbardziej odległy cel jest w naszym zasięgu. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego człowieka. Nawet jeśli go już kiedyś oglądałeś to polecamy powtórkę, ponieważ za każdym razem możemy nauczyć się czegoś nowego.

Jestem Bogiem (2011)

jestem bogiem
Photo by John Baer – © 2011 Dark Fields Production, LLC All Rights Reserved.

Film przedstawia historię pisarza chorującego na głęboką depresję. Wkrótce staje się posiadaczem pewnego narkotyku, dzięki któremu staje się prawdziwym geniuszem i człowiekiem sukcesu. Jednak za każdy „sztuczny” dorobek w końcu przyjdzie komuś zapłacić. Bradley Cooper oraz Robert De Niro w niesamowitym thrillerze science fiction. Oczywiście poprzez polecenie tego tytułu nie zachęcamy w żaden sposób do korzystania z różnych substancji, jedynie przedstawiamy ciekawą historię w stylu od zera do bohatera.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.