Jak zainstalować aplikację Netflix na telewizorze Smart TV?

W dobie technologii i internetu, korzystanie z usług streamingowych stało się bardzo popularne. Jednym z liderów na rynku jest Netflix – platforma umożliwiająca dostęp do ogromnej bazy filmów, seriali oraz programów. W poniższym artykule dowiesz się, jak zainstalować aplikację Netflix na telewizorze Smart TV, a także jak korzystać z tego serwisu na starszych modelach telewizorów.

Jak działa Netflix?

Netflix to usługa streamingowa, która oferuje szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów. Działa na zasadzie subskrypcji, co oznacza, że za miesięczną opłatę uzyskujemy dostęp do całego katalogu. Platforma jest dostępna na różnych urządzeniach – od telewizorów Smart TV, przez telewizory zewnętrzne, aż po smartfony i tablety.

Jak zainstalować i pobrać aplikację Netflix na telewizorze Smart TV?

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca bogaty wybór filmów, seriali i programów. Aby zainstalować aplikację Netflix na telewizorze Smart TV, wykonaj poniższe kroki:

 1. Upewnij się, że Twój telewizor jest podłączony do internetu.
 2. Przejdź do sklepu z aplikacjami na telewizorze (np. Google Play Store, Samsung Smart Hub, LG Content Store).
 3. W polu wyszukiwania wpisz „Netflix” i naciśnij Enter.
 4. Wybierz aplikację Netflix z wyników wyszukiwania, a następnie kliknij „Zainstaluj”.
 5. Po zakończeniu instalacji, otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto Netflix (lub załóż nowe, jeśli jeszcze go nie masz).

Gotowe, było to bardzo proste, prawda? Teraz już masz wszystko, aby móc korzystać z Netflixa na swoim telewizorze. Miłego oglądania filmów i seriali!

jak oglądać netflix

Jak oglądać Netflixa na starym telewizorze?

W dobie rozwoju technologii i coraz większej popularności usług streamingowych, takich jak Netflix, wielu użytkowników zastanawia się, jak korzystać z tych serwisów na starych telewizorach, które nie posiadają wbudowanych aplikacji. Na szczęście istnieje kilka prostych metod, dzięki którym możemy cieszyć się ulubionymi filmami i serialami na dużym ekranie, nawet jeśli nasz telewizor nie obsługuje usługi Netflix. Poniżej przedstawiamy trzy popularne i łatwe w użyciu rozwiązania

Dedykowana przystawka z Android TV

Jednym z najprostszych i najbardziej popularnych sposobów na oglądanie Netflix na starym telewizorze jest zakup dedykowanej przystawki z systemem Android TV. Takie urządzenia, jak Xiaomi Mi Box czy Google Chromecast z Google TV, są łatwo dostępne w sklepach i pozwalają na zainstalowanie aplikacji Netflix oraz innych serwisów streamingowych. Jednak warto wiedzieć, że do tego rozwiązania potrzebny jest port HDMI w telewizorze. W całym procesie pomoże Ci poniższa instrukcja:

 1. Włącz telewizor i przejdź do menu ustawień.
 2. Upewnij się, że masz dostęp do portu HDMI.
 3. Podłącz przystawkę do telewizora za pomocą kabla HDMI. W przypadku niektórych modeli przystawek, jak Google Chromecast, wystarczy podłączyć je bezpośrednio do portu HDMI.
 4. W telewizorze przestaw źródło sygnału na port HDMI, do którego podłączyłeś przystawkę.
 5. Uruchom przystawkę i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby skonfigurować ją, łącznie z połączeniem z siecią Wi-Fi.
 6. Po zalogowaniu się na swoje konto Google, otwórz Sklep Google Play.
 7. Wyszukaj „Netflix” w sklepie i zainstaluj aplikację.
 8. Po zainstalowaniu aplikacji Netflix, otwórz ją i zaloguj się na swoje konto lub załóż nowe, jeśli jeszcze nie korzystałeś z usługi.
 9. Gotowe, teraz z łatwością odtworzysz film na dużym ekranie.

Konsola do gier

Jeśli posiadasz konsolę do gier, taką jak PlayStation, Xbox czy Nintendo Switch, możesz również wykorzystać ją do oglądania Netflixa. Wystarczy zainstalować aplikację na konsoli i podłączyć ją do telewizora. Poniższa instrukcja przeprowadzi Cię przez cały proces:

 1. Włącz konsolę i podłącz ją do telewizora za pomocą kabla HDMI.
 2. Przejdź do sklepu z aplikacjami na konsoli (PlayStation Store, Microsoft Store lub Nintendo eShop).
 3. Znajdź i zainstaluj aplikację Netflix.
 4. Uruchom aplikację i zaloguj się na swoje konto.

Laptop z przeglądarką internetową

Jeśli nie chcesz inwestować w dodatkowe urządzenia, możesz wykorzystać swój laptop, podłączając go do telewizora za pomocą kabla HDMI. W tym przypadku nie będziemy korzystać z dedykowanej aplikacji, ale z przeglądarki internetowej, która pozwoli nam na dostęp do usługi Netflix. W całym procesie pomoże Ci poniższa instrukcja:

 1. Podłącz laptopa do telewizora za pomocą kabla HDMI.
 2. Włącz telewizor i przestaw źródło sygnału na HDMI.
 3. Na laptopie przejdź do strony netflix.com i zaloguj się na swoje konto.
 4. Wybierz film lub serial, który chcesz obejrzeć, i rozpocznij odtwarzanie.
 5. W przypadku niektórych przeglądarek, być może trzeba będzie włączyć tryb pełnoekranowy, aby obraz był wyświetlany na całym ekranie telewizora.

Jak pobrać aplikację Netflix? Podsumowanie

Zainstalowanie aplikacji Netflix na telewizorze Smart TV jest procesem prostym i szybkim, który pozwoli Ci cieszyć się bogatym katalogiem filmów, seriali i dokumentów w najlepszej jakości obrazu i dźwięku.

W dzisiejszym świecie, w którym streaming stał się głównym sposobem konsumpcji mediów, łatwość korzystania z usług takich jak Netflix jest kluczowa dla komfortu użytkownika. Dzięki powyższym poradom, już teraz możesz zaopatrzyć się w nieograniczoną dawkę rozrywki i cieszyć się niesamowitymi produkcjami z całego świata.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.