Wednesday sezon 2 – Co wiemy o drugim sezonie? Czy powstanie?

„Wednesday” to serial, który zdefiniował nową erę w platformie Netflix. Już wiemy, że serial oficjalnie powraca z drugim sezonem. Po spektakularnym sukcesie pierwszej serii, fanów na całym świecie ogarnia ekscytacja związana z kontynuacją przygód Wednesday Addams. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej wszystkiemu, co wiemy o sezonie drugim, od daty premiery po zmiany w obsadzie, a także potencjalnemu spin-offowi.

Wednesday to prawdziwy mega hit platformy Netflix

„Wednesday” debiutował na Netflix jako jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów 2022 roku, szybko zdobywając serca widzów i krytyków. Osiem odcinków wydanych 23 listopada 2022 roku przyniosło serialowi rekordową oglądalność i aż 12 nominacji do nagród Emmy, umacniając jego pozycję jako przełomowego hitu.

Czy powstanie 2 sezon serialu Wednesday?

Po spektakularnym sukcesie pierwszego sezonu, Netflix nie zwlekał z oficjalnym ogłoszeniem powrotu „Wednesday”. Drugi sezon został zapowiedziany 6 stycznia 2023 roku, co wywołało falę entuzjazmu wśród fanów.

Planowana produkcja drugiego sezonu Wednesday

Przygotowania do drugiego sezonu ruszyły na początku 2023 roku. Zgodnie z planami, filmowanie ma się rozpocząć w kwietniu 2024 roku. Ten harmonogram sugeruje, że fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość, oczekując na premierę w połowie 2025 roku.

Lubisz serial Wednesday? Sprawdź jak oglądać serię Harry Potter po kolei i zanurz się w podobny świat fantasy.

Czego można się spodziewać po fabule w drugim sezonie Wednesday?

Sezon drugi „Wednesday” obiecuje kontynuację intrygującej fabuły, która zachwyciła widzów w pierwszej serii. Chociaż szczegóły fabuły pozostają owiane tajemnicą, można oczekiwać powrotu ulubionych postaci oraz dalszego rozwoju mrocznego, pełnego humoru świata rodziny Addamsów.

Serial Wednesday
© Netflix

Obsada drugiego sezonu Wednesday

Jenna Ortega ponownie wcieli się w rolę tytułowej bohaterki, Wednesday Addams. Niestety, Percy Hynes White, ze względu na trwające śledztwa w sprawie zarzutów o napaść seksualną, nie powróci w drugim sezonie. Oczekuje się, że większość głównych postaci z pierwszego sezonu powróci, by ponownie ożywić tę niepowtarzalną historię.

Rekordy i osiągnięcia pierwszego sezonu

„Wednesday” ustanowiła rekord największej liczby godzin oglądania w tygodniu dla anglojęzycznego serialu telewizyjnego na Netflix, osiągając imponujące 341,23 mln godzin w pierwszym tygodniu i 411,29 mln w drugim. Te oszałamiające liczby potwierdzają ogromną popularność serialu.

Możliwości Spin-offu Wednesday

W grudniu 2023 roku, Bloomberg doniósł o planach stworzenia spin-offu serialu, który miałby się skupić na postaci Wujka Fester, z Fredem Armisenem w roli głównej. Chociaż szczegóły są jeszcze niepewne, sama możliwość rozszerzenia świata „Wednesday” wzbudza zainteresowanie.

Podsumowanie

Oczekiwanie na drugi sezon „Wednesday” może wydawać się długie, ale biorąc pod uwagę sukces pierwszej serii, można spodziewać się, że będzie to warte cierpliwości. Z obietnicami powrotu ulubionych postaci, nowych zwrotów akcji i potencjalnym spin-offem na horyzoncie, przygody rodziny Addamsów z pewnością będą kontynuowane z równie dużym rozmachem.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.