Tekken 8 – Problemy graficzne na niektórych konsolach. Jak wygląda sytuacja?

Tekken 8 wkracza na rynek gier z imponującą oprawą wizualną na PlayStation 5 i Xbox Series X. Jednakże, gracze korzystający z Xbox Series S napotykają pewne wyzwania graficzne, które rzucają cień na tę najnowszą odsłonę serii.

Szczegółowa Ocena Tekkena 8

Tekken 8 zbiera pozytywne recenzje za swoją staranną dbałość o detale, płynność animacji i wysoką jakość grafiki. Krytycy zgodnie chwalą gierkę za jej wizualne aspekty, które podnoszą standardy grafiki w grach walki. Dynamiczne animacje postaci i szczegółowe tła to tylko kilka przykładów, które przyciągają uwagę zarówno nowych graczy, jak i fanów serii.

Porównanie na PlayStation 5 i Xbox Series X:

Na PlayStation 5 i Xbox Series X, Tekken 8 prezentuje się niezwykle imponująco, z niewielkimi różnicami w oprawie graficznej między tymi konsolami. Oba systemy stosują dynamiczne skalowanie rozdzielczości, często oscylujące wokół 1440p, mimo zapewnianej rozdzielczości 4K. Ta technika pozwala na zachowanie płynności rozgrywki przy jednoczesnym zapewnieniu szczegółowości grafiki, co jest kluczowe w dynamicznych grach walki.

Polecamy również: Czym jest Ray Tracing i jak ta technologia działa w grach?

Problemy Graficzne na Xbox Series S

Niestety, użytkownicy Xbox Series S doświadczają pewnych problemów z jakością grafiki. Gra często działa w rozdzielczości 720p, co jest znacznie poniżej oczekiwań dla konsoli nowej generacji. Ponadto, ograniczona pamięć operacyjna Xbox Series S przekłada się na niższą jakość tekstur w porównaniu do jej bardziej zaawansowanych odpowiedników. Na przykład, detale takie jak tekst na posadzkach są zatarte i nierozpoznawalne, podczas gdy na PS5 i Xbox Series X te same elementy są wyraźne i szczegółowe. Digital Foundry zauważyło, że w niektórych aspektach grafika na Xbox Series S przypomina tę z Tekkena 7, co jest rozczarowujące biorąc pod uwagę ośmioletni postęp technologiczny.

Stabilność Rozgrywki

Pomimo tych problemów graficznych, Tekken 8 utrzymuje stabilność rozgrywki na wszystkich konsolach nowej generacji. Zarówno na Xbox Series X|S, jak i PlayStation 5, gra działa płynnie przy 60 klatkach na sekundę, co jest kluczowe dla zachowania dynamiki i płynności w tej szybkiej grze walki.

Warto sprawdzić: Budowa komputera – Z czego składa się komputer?

Podsumowanie

Podsumowując, Tekken 8 to wizualna uczta na PS5 i Xbox Series X, ale niestety nie utrzymuje tej samej jakości na Xbox Series S. Pomimo tych wyzwań, gra oferuje solidną i płynną rozgrywkę, która nadal przyciąga fanów serii.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.