Władca Pierścieni serial – Kiedy premiera?

Serial o Władcy Pierścieni to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat. Dumnie zapowiadany przez platformę Amazon tytuł ma wytoczyć nową ścieżkę na rynku telewizyjnym i stanąć u boku Gry o Tron, Zagubionych oraz Kompanii Braci na telewizyjnej Górze Rushmore. Kiedy jednak będzie premiera serialu Władcy Pierścieni? Tego i wiele więcej dowiecie się w tym artykule.

Serwis Amazon kilka dni temu ogłosił zakończenie zdjęć do pierwszego sezonu serialu. Produkcja była tworzona w bardzo dużej tajemnicy, a do wiadomości publicznej podawano tylko szczegóły wskazujące o ogromie tworzonego przedsięwzięcia. Budżet pierwszego sezonu wynosi aż 465 mln dolarów, co jest rekordową sumą, która przyćmiewa inne jak dotąd najdroższe seriale.

Władca Pierścieni serial – Fabuła

O czym będzie opowiadał serial Władcy Pierścieni? Jedno jest pewne, na pewno nie zobaczymy ponownie wydarzeń z legendarnej trylogii Petera Jacksona. Produkcja serwisu Amazon zajmie się całkowicie innym okresem czasu – Drugą Erą, która rozgrywa się tysiące lat przed historią z Hobbita oraz Władcy Pierścieni Tolkiena. Serial ma pokazać podziemia Gór Mglistych, piękne lasy Lindonu oraz inne legendarne lokacje. Jak wiemy z opisu serialu, jego początek przypada na czasy pokoju w Śródziemiu, które mają zostać zaburzone przez powrót plugawych sił. Wśród głównych bohaterów zobaczymy krasnoluda, elfów oraz ludzi, czyli coś co doskonale sprawdziło się w przypadku książki jak i jej ekranizacji.

Władca Pierścieni serial – Obsada

Wśród aktorów na pewno nie zobaczymy tych dobrze znanych z ekranizacji Petera Jacksona. Natomiast w głównych rolach wystąpią: Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Ian Blackburn, Beau Cassidy, Kip Chapman, Anthony Crum, Maxine Cunliffe, Charles Edwards oraz Will Fletcher. Showrunnerami serialu są Patrick McKay oraz John D. Payne. Z kolei reżyserią zajmie się hiszpański twórca J.A Bayona, który w przeszłości nakręcił między innymi: Niemożliwe (2012) oraz Jurassic World: Upadłe królestwo (2018).

Władca Pierścieni serial – Data Premiery

Kiedy będzie premiera serialu Władcy Pierścieni? Na szczęście nie trzeba snuć żadnych prognoz i domysłów. W ostatnim czasie twórcy ogłosili, że premiera pierwszego sezonu odbędzie się 2 września 2022 roku. Jest to bardzo długi okres oczekiwania i rzadko kiedy ogłasza się premierę z tak dużym wyprzedzeniem, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją jedyną w swoim rodzaju. Bowiem jeszcze nigdy w historii telewizji nie było serialu kręconego z tak dużym budżetem. W ciągu najbliższych 13 miesięcy na pewno będziemy mieli do czynienia z olbrzymią akcją promocyjną, która być może umili czas czekania na premierę.

Jak myślicie, serial Władcy Pierścieni okaże się klapą czy może hitem, który zapamiętamy na lata? My bardziej skłaniamy ku drugiej opcji. Dajcie nam znać w komentarzach co wy sądzicie o tej produkcji.

Zobacz również:

Ozark sezon 4 – Kiedy premiera serialu?

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.