Wiedźmin sezon 3 – Czy będzie? Kiedy premiera?

Wiedźmin był jedną z największych serialowych premier tego roku. Adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Z tego względu wielu fanów zastanawia się czy powstanie 3 sezon Wiedźmina. A jeśli tak, to kiedy można się spodziewać premiery nowych odcinków? W tym artykule bierzemy pod lupę serial od Netflixa i odpowiadamy na nurtujące was pytania.

Wiedźmin jest jednym z najbardziej popularnych uniwersów na całym świecie. Wpływ na to miały zarówno świetne książki napisane przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego, jak i gry komputerowe stworzone przez CD Projekt (Wiedźmin 3 oraz dodatek „Krew i Wino” zdobyły prestiżową nagrodę – tytuł gry roku). Z tego względu serial o tej tematyce był z góry skazany na sukces. Mimo niektórych zmian w fabule, serial od początku cieszył się dużą popularność, jednak wśród krytyków opinie były podzielone. Pierwsza seria otrzymała 68% (ze wszystkich 91) pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, z kolei druga została oceniona o wiele lepiej – otrzymując aż 96% korzystnych publikacji (z 23).

Wiedźmin sezon 3 – Czy będzie?

Jeżeli obawiacie się o przyszłość serialu to gwarantujemy wam, że możecie spać spokojnie. 3 sezon Wiedźmina został potwierdzony przez twórców już we wrześniu 2021. Oznacza to, że jak najbardziej możemy się spodziewać nowych odcinków przedstawiających losy: Geralta, Ciri, Yennefer oraz wielu, innych postaci. Bardzo prawdopodobne jest również przedłużenie serialu o kolejne serie.

wiedźmin sezon 3
© Netflix

Wiedźmin sezon 3 – Data premiery

Kiedy będzie premiera 3 sezonu serialu Wiedźmin? Na ten moment twórcy nie przedstawili jeszcze dokładnej daty pojawienia się nowy odcinków. Obecnie wiemy, że proces tworzenia scenariusza do nowej serii rozpoczął się na początku grudnia 2021. Oznacza to, że pierwsze prace na planie zdjęciowym ruszą dopiero w 2022 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych opóźnień, to 3 sezonu Wiedźmina można się spodziewać w okolicach grudnia 2022. Jeżeli pojawią się nowe informacje na ten temat, zaktualizujemy powyższy artykuł.

Wiedźmin sezon 3 – Fabuła

O czym będzie opowiadał trzeci sezon Wiedźmina? Prawie na pewno nowe odcinki przedstawią fabułę pochodzącą z 4 tomu książki, czyli „Czasu Pogardy” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Przez wielu to właśnie ta część uważana jest za najlepszą z całej serii. My już nie możemy się doczekać nowych odcinków. A wy?

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.