Kasztanowy ludzik sezon 2 – Czy będzie?

Uwielbiacie skandynawskie kryminały? W takim razie na pewno słyszeliście o Kasztanowym Ludziku, czyli jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich miesięcy na platformie Netflix. Jaka przyszłość czeka tę produkcję? Czy będzie 2 sezon serialu Kasztanowy Ludzik? A jeśli tak to kiedy może być jego premiera? W tym artykule wyjaśnimy wszystkie wątpliwości i przedstawimy na jakim etapie jest produkcja tego tytułu.

Kasztanowy Ludzik to duński serial kryminalny wyprodukowany dla serwisu streamingowego Netflix. Fabuła skupia się wokół sprawy tajemniczych morderstw, które łączy tylko jedna rzecz – mały ludzik zrobiony z kasztanów znaleziony przy każdej ofierze. Kopenhaska policja stara się rozwiązać śledztwo, jednak z każdą nową poszlaką cała sprawa wydaje się co raz bardziej komplikować. Czy detektywi znajdą w końcu sprawcę? A może tajemniczy zabójca okaże się lepszy?

Kasztanowy Ludzik – Informacje

Kasztanowy Ludzik powstał na podstawie powieści autorstwa Sorena Sveistrupa o tym samym tytule. Jest to debiutancka książka duńskiego twórcy, który wcześniej pracował przy produkcji znanego serialu kryminalnego „The Killing”. Lektura zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród czytelników jak i krytyków, dlatego bardzo szybko zdecydowano się stworzyć serial na jej podstawie.

kasztanowy ludzik
© Netflix

Kasztanowy Ludzik – Obsada

W serialu możemy zobaczyć bardzo znanych europejskich aktorów i aktorki. Są to między innymi: Danica Curcic, Mikkel Boe Følsgaard, Naia Thulin oraz Mark Hess. Na stanowisku reżyserskim wspólnie zasiedli Kasper Barfoed oraz Mikkel Serup. Pierwszy sezon produkcji liczy 6 odcinków, które trwają od 52 do 59 minut. Tytuł zadebiutował na platformie Netflix 29 września 2021 roku i od razu stał się prawdziwym hitem.

Kasztanowy ludzik sezon 2 – Czy powstanie?

Czy będzie 2 sezon serialu Kasztanowy Ludzik? Cóż, cała sytuacja na ten moment jest bardzo skomplikowana. Pierwszy sezon produkcji całkowicie opowiedział historię z książki autorstwa Sorena Sveistrupa. Na ten moment nie powstała jeszcze kontynuacja powieści i nie wiadomo, czy powstanie. Oznacza to, że twórcy musieliby stworzyć fabułę drugiego sezonu samodzielnie. Taka sytuacja nie wróży dobrze powstaniu kontynuacji, jednak jest pewien promyk nadziei.

Mianowicie, należy pamiętać, że autor powieści – Soren Sveistrup, w przeszłości pracował przy tworzeniu wielu seriali kryminalnych. Być może, przy odpowiednim porozumieniu, twórcy i producenci mogli by stworzyć 2 sezon bez konieczności wydania książki. Jednak na tę chwilę, są to tylko nasze redakcyjne spekulacje. Na więcej informacji należy poczekać na oficjalny komunikat twórców, który powinien pojawić się w najbliższych miesiącach. Na pewno was o tym poinformujemy, aktualizując powyższy artykuł

Sprawdź również:

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.