House of the Dragon – Kiedy premiera?

Oglądaliście grę o tron? W takim razie na pewno cieszycie się na myśl powrotu do Westeros. Kiedy jednak będzie premiera House of the Dragon, czyli spin-offu przedstawiającego przeszłość świata stworzonego przez George’a R.R. Martina? W tym artykule zdradzimy wszystkie znane do tej pory informacje na temat produkcji oraz potencjalną datę premiery.

House of the Dragon to amerykański serial fantasy stworzony przez stację HBO. Produkcja jest jednocześnie prequelem Gry o Tron, czyli jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Mimo iż finał 8 sezonu pozostawia wiele do życzenia i nie zadowolił większości fanów, to i tak mnóstwo osób z nadzieją patrzy na nową przygodę w Westeros. Zwłaszcza, że ten serial jest tworzony przez nowych show-runnerów.

House of the Dragon – O czym jest? Fabuła serialu

House of the Dragon przedstawi wydarzenia, które miały miejsce około 150 lat przed zdarzeniami z serialu Gra o Tron. Przeniesiemy się do Westeros rządzonego przez dobrze znaną nam dynastię Targaryenów. Niestety lata świetności smoczego rodu powoli mijają, a legendarny podbój kontynentu przez Aegona jest jedynie widmem historii. Potomkowie słynnego władcy nie potrafią rządzić królestwem, co prowadzi do wielu sporów, w wyniku czego w Westeros powstają 2 wrogie obozy. Konflikt ten da początek wojnie domowej, która w historii zapisze się jako „Taniec ze smokami”. Właśnie to wydarzenie przedstawi serial House of the Dragon.

House of the Dragon obsada

Do współpracy przy serialu House od the Dragon zaproszono samych uznanych aktorów i aktorki. Wśród obsady możemy wyróżnić takie nazwiska jak: Paddy Considine, Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Matt Smith, Rhys Ifan, Steve Youssaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno. Z kolei reżyserią zajmą się: Miguel Sapochnik (twórca świetnej Bitwy Bękartów), Greg Yaitanes, Claire Kilner oraz Geeta V. Patel. Za muzykę odpowie świetny kompozytor Ramin Djawadi, znany z seriali Gra o Tron oraz Westworld. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

House od the Dragon – Data premiery

Kiedy można się spodziewać premiery serialu House od the Dragon? Pracę na planie zdjęciowym pierwszego sezonu rozpoczęły się w kwietniu 2021 w Wielkiej Brytanii, a następnie przeniosły się do Hiszpanii. Oficjalnie wiadomo, że serial ma zadebiutować w 2022 roku. Biorąc pod uwagę postęp prac na planie zdjęciowym i przeszłość franczyzy, prawdopodobnym okresem premiery jest kwiecień następnego roku, czyli dokładnie ten sam miesiąc, w którym zadebiutowała Gra o Tron. Gdy pojawią się szczegółowe informacje na ten temat, zaktualizujemy ten artykuł. Poniżej możecie obejrzeć zajawkę serialu.

Aktualizacja: Serial Ród Smoka zadebiutuje 22 sierpnia 2022 roku.

Zobacz również:

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.