Cobra Kai sezon 5 – Kiedy premiera serialu?

Cobra Kai to prawdziwa perełka wśród seriali. Produkcja bazująca na serii kultowej serii filmów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zdobyła uznanie oraz popularność widzów na całym świecie. Mimo, iż premiera 4 części serialu Cobra Kai była stosunkowo niedawno, to fani z utęsknieniem czekają na nowe odcinki. Twórcy oficjalnie zapowiedzieli powstanie nowej części, jednak kiedy można się spodziewać 5 sezonu Cobra Kai? W tym artykule postaramy się to sprawdzić.

Cobra Kai to amerykański serial stworzony przez Josha Healda, Jona Hurwitza oraz Haydena Schlossberga. Pierwsze sezony produkcji były emitowane na Youtube Premium, jednak od 3 sezonu przeniosły się na platformę Netflix. Akcja serialu ma miejsce ponad 30 lat po historii z filmu Karate Kid. Johnny Lawrence pragnie stworzyć własną szkołę karate – Cobra Kai. Jego odwieczny rywal Daniel LaRusso rzuca mu wyzwanie w dobrze znanej płaszczyźnie – karate. Obaj panowie zmierzą się po raz kolejny, by raz na zawsze rozwiązać spór sprzed wielu lat.

Cobra Kai – Obsada

Oczywiście w serialu nie mogło zabraknąć aktorów, którzy wcielili się w kultowe postacie z serii Karate Kid. Na ekranie ponownie zobaczymy Williama Zabkę oraz Ralpha Macchio. Dodatkowo w produkcji wystąpili również: Courtney Henggeler, Xolo Mariduena, Tanner Bauchanan oraz Mary Mouser. Do tej pory stworzono 4 sezony serialu, które łącznie zawierają 40 odcinków. Długość pojedynczego epizodu wynosi od 22 do 47 minut.

cobra kai sezon 4
© Netflix

Sprawdź również: Najlepsze komedie – Top 10

Cobra Kai sezon 5 – Data premiery

Kiedy można się spodziewać 5 sezonu Cobra Kai? Decyzja o przedłużeniu serialu nastąpiła jeszcze przed premierą 4 części – Twórcy poinformowali o tym dokładnie 27 sierpnia 2021. Natomiast pierwsze prace na planie zdjęciowym rozpoczęły się już 19 grudnia 2021. Oznacza to, że fani nie będą długo czekać na nowe odcinki, tak jak to ma miejsce w przypadku tych produkcji, których przyszłość nie jest pewna nawet po premierze. Prawdopodobnie, 5 sezonu Cobra Kai można się spodziewać pod koniec 2022 roku. Jeżeli pojawią się oficjalne informacje na ten temat, na pewno was o tym poinformujemy, aktualizując ten artykuł.

Aktualizacja: 5 sezon Cobra Kai pojawi się już 9 września!

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.