w

Hogwarts Legacy – Kiedy premiera?

Premiera Hogwarts Legacy jest już co raz bliżej.

hogwarts legacy data premiery

Hogwarts Legacy to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w świecie gier wideo. Szumnie zapowiedziany tytuł został świetnie przyjęty przez fanów na całym świecie. Do tej pory oficjalny zwiastun gry obejrzało ponad 25 mln osób. Natomiast kiedy będzie premiera Hogwarts Legacy? W tym artykule przyjrzymy się bliżej sprawie i postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Hogwarts Legacy – o czym będzie gra?

Hogwarts Legacy to gra RPG osadzona w świecie Harrego Pottera. Jako gracze wcielimy się w postać młodego czarodzieja, na którego będziemy mieć pełny wpływ. To my zdecydujemy jaką drogą podąży adept sztuki magicznej oraz do jakiego domu zostanie przydzielony w Hogwarcie (jeżeli sam chciałbyś sprawdzić to już teraz, zapraszamy do wzięcia udziału w naszym quizie). Hogwarts Legacy oferuję otwarty świat z wieloma pobocznymi aktywnościami. Akcja gry ma miejsce w XIX wieku, czyli na długo przed wydarzeniami, które poznaliśmy w filmach i książkach autorstwa J.K. Rowling.

W czasie rozgrywki będziemy mogli rozwijać swoją postać poprzez naukę nowych czarów, odblokowywanie lokacji, poznawanie fantastycznych zwierząt oraz odkrywanie tajemniczych sekretów. To od wyborów podejmowanych przez gracza będzie zależeć jak potoczy się historia w grze. Grafika widoczna na zwiastunie prezentuje się znakomicie i z całą pewnością odwzorowuję klimat świata magii i czarodziejstwa. Hogwarts Legacy jest tworzone przez Avalanche Software – amerykańskie studio założone w 1995 roku produkujące gry na konsole oraz komputery.

Hogwarts Legacy – Data premiery

Kiedy będzie premiera Hogwarts Legacy? Zwiastun zapowiadający grę został udostępniony 16 września 2020 roku. Zakładano wtedy, że tytuł zostanie wydany w drugiej połowie 2021 roku. Następnie podjęto decyzję o przeniesieniu premiery na rok 2022 i z całą pewnością można stwierdzić, że to właśnie wtedy zostanie wydana gra. Jednak to nie koniec informacji.

W jednym z ostatnich wywiadów, Rachel Wakley wyjawiła, że w roku 2022 czekają nas dwie duże premiery związane ze światem Harrego Pottera. Jedną z nich będą Fantastyczne Zwierzęta 3, natomiast drugą – Hogwarts Legacy. Przedstawicielka Warner Bros zaznaczyła jednak, że gra pojawi się po filmie, którego premiera zaplanowana jest na 15 kwietnia 2022. Oznacza to, że przyjdzie nam trochę poczekać na możliwość zagrania w Hogwarts Legacy, jednak co najważniejsze – premiera jest co raz bliżej 😊 Gry pojawią się nowe informacje, poinformujemy was aktualizując powyższy artykuł.

Aktualizacja: Hogwarts Legacy zadebiutuje w 4 kwartale 2022 roku. Prawdopodobnie będzie to grudzień 2022.

Napisane przez Maciej

Redaktor movienews.pl. Zajawkowicz filmowy oraz fan wszelkiego rodzaju sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie czytam książki oraz gram w różne gierki komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

diuna część 2 - kiedy premiera

Diuna część 2 – Kiedy premiera filmu?

ty sezon 4 kiedy premiera

Ty sezon 4 – Kiedy premiera serialu?