Matrix 4: Zmartwychwstania fabuła – O czym będzie film?

Matrix Zmartwychwstania to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Widzowie ponownie dostaną okazję przeniesienia się w niesamowity świat symulacji i spotkają bohaterów, których mieli okazję oglądać w legendarnej trylogii. Mimo iż od ostatniej części upłynęło już ponad 18 lat to seria Matrix cały czas pozostaje popularna na całym świecie, co pokazuję jak wartościowe i ponadczasowe jest to dzieło.

Decyzja ogłaszająca powstanie 4 części Matrixa wywołała mieszane uczucia wśród fanów. Niektórzy przyjęli tę wiadomość z zadowoleniem oraz nadzieją na możliwość zobaczenia kolejnego arcydzieła na miarę nowej dekady. Nie zabrakło również negatywnych głosów osób sądzących, że skończonej trylogii nie należy ruszać pod żadnym pozorem. Część sceptyków przekonał dopiero zwiastun filmu, który zebrał świetnie opinie zarówno wśród krytyków jak i widzów.

Matrix 4: Zmartwychwstania – Premiera

Premiera Matrix: Zmartwychwstania w Polsce odbędzie się 22 grudnia 2021 roku. W naszym kraju seans będzie dostępny wyłącznie w kinach, jednak za granicą będzie można obejrzeć film dzięki usłudze HBO MAX, która nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Dodatkowo, jeżeli macie chęć przypomnieć sobie kultową trylogię, to wszystkie trzy części będą dostępne w HBO GO od 31 grudnia.

matrix 4 fabuła

Matrix 4: Zmartwychwstania – Obsada

Kto wystąpi w Matrix 4? Jeżeli chodzi o wasze ulubione postacie i powrót do korzeni to możecie być zadowoleni, lecz tylko połowicznie. Oczywiście w głównej roli wystąpi Keanu Reeves’a, a partnerować będzie mu Carrie-Anne Moss. Niestety nie zobaczymy Laurence’a Fishburne’a (Morfeusz) ani Hugo Weavinga (Agent Smith). W ich zastępstwie wystąpią: Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris oraz Jonathan Groff (znany z serialu Mindhunter). Z kolei na fotelu reżyserskim ponownie zasiądzie Lana Wachowski, która razem ze swoją siostrą stworzyła oryginalną trylogię Matrixa.

Matrix 4: Zmartwychwstania – Opis fabuły

O czym będzie Matrix 4: Zmartwychwstania? Jak wiemy z wypowiedzi aktorów, akcja filmu nie rozgrywa się w przeszłości, lecz w przyszłości. Oznacza to, że wydarzenia z czwartej części dzieją się po zdarzeniach z oryginalnej trylogii. Świat znany z uniwersum nadal jest podzielony na 2 części.

Głównym bohaterem filmu jest oczywiście Thomas Anderson, znany również jako Neo. Mężczyzna prowadzi spokojnie życie, jednak od pewnego czasu ma niepokojące sny wyglądające jak alternatywna rzeczywistość. Brzmi znajomo? Pewnie, w końcu to Matrix 😎

Istnieje wiele teorii mających wytłumaczyć wydarzenia, które mieliśmy okazję zobaczyć w zwiastunie, jednak pamiętajmy, że są to tylko teorie. Niektóre z nich wydają się być mniej lub bardziej realne, aczkolwiek pozostają niepotwierdzone do czasu ujawnienia przez twórców dalszych informacji. Zwiastun Matrixa 4 możecie obejrzeć poniżej.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.