Jestem Legendą 2 powstanie! – Co wiemy na temat filmu?

Po niemal 15 latach od premiery filmu Jestem Legendą, studio Warner Bros. oficjalnie poinformowało, że nakręci drugą część produkcji. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich fanów tego tytułu i szczerze mówiąc – sami nie potrafimy w to uwierzyć. Pogłoski na temat powstania kontynuacji były podgrzewane wiele razy na przestrzeni ostatnich lat, jednak wszyscy sądzili już, że temat jest po prostu zamknięty. Dokładnie 4 marca 2022, przedstawiciele Warner Bros. rozwiali wszelkie wątpliwości w tej sprawie i ogłosili powstanie Jestem Legendą 2.

Mało kto o tym wie, jednak film „Jestem Legendą” powstał na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Richarda Mathersona. Post-apokaliptyczna powieść ukazała się 17 sierpnia 1954 roku. Już wtedy uznawana była za jedną z najlepszych książek w tym gatunku i stała się inspiracją do wielu dzieł o tej tematyce. Na przestrzeni lat podjęto 4 próby jej ekranizacji, jednak to właśnie film z 2007 roku odniósł największy sukces. Choć warto tutaj również wspomnieć o pierwszej adaptacji – „Ostatni człowiek na Ziemi” z 1964 roku był naprawdę dobrym, nowatorskim filmem jak na swoje czasy.

Szukasz dobrego sprzętu do oglądania filmów i seriali? Sprawdź polecane telewizory 43 cale i ciesz się najlepszą technologią zapewniającą świetną jakość obrazu.

Jestem Legendą 2 – Kontynuacja czy prequel?

Jednym z najczęstszych pytań jakie zadają czytelnicy na temat tej produkcji brzmi, czy „Jestem Legendą 2” będzie kontynuacją fabuły pierwszej części, czy jednak przedstawi wcześniejsze wydarzenia. Zaraz po premierze pierwszej części, studio Warner Bros. planowało stworzyć prequel filmu, który miał przedstawiać pierwszy atak wirusa, jednak finalnie nie doszło to do skutku. Na tę chwile nie ma jeszcze oficjalnych wiadomości na temat fabuły, jednak powrót Willa Smitha do obsady aktorskiej oznacza, że prawdopodobnie będzie to kontynuacja historii.

jestem legendą 2
© Warner Bros., 3 Arts Entertainment, Heyday Films, Original Film, Overbrook Entertainment, Village Roadshow Pictures, Weed Road Pictures

Jestem Legendą 2 – Obsada

Will Smith na przestrzeni lat wielokrotnie był pytany o chęć stworzenia kontynuacji filmu. Aktor zawsze podchodził sceptycznie do tego tematu uważając, że może to zepsuć pierwotny odbiór tytułu. Z drugiej strony, fani nie wyobrażali sobie stworzenia drugiej części bez obecności gwiazdy.

Z oficjalnych wiadomości wiadomo, że Will Smith powróci do swojej roli. Dodatkowo na ekranie zobaczymy również Michaela B. Jordana, znanego z serii Creed. Obaj panowie będą również pełnić funkcje współproducentów filmu. Na ten moment są to jedyne potwierdzone nazwiska aktorskie. Warto również odnotować fakt, iż utytułowany scenarzysta Akiva Goldsman również powraca do projektu – autor współtworzył scenariusz do pierwszej części filmu.

Jestem Legendą 2 – Data premiery

Kiedy można się spodziewać premiery filmu Jestem Legendą 2? Fani powinni uzbroić się w naprawdę dużą cierpliwość. Powstanie tego projektu zostało ogłoszone dopiero kilka dni temu. Zanim rozpoczną się prace na planie zdjęciowym, należy dokładnie zaplanować całe przedsięwzięcie. W kuluarach na potencjalną datę premiery podaje się rok 2023 lub 2024, jednak prawdę mówiąc są to jedynie prognozowane informacje. Na oficjalne wiadomości należy jeszcze poczekać kilka bądź kilkanaście miesięcy.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.