Diuna część 2 – Kiedy premiera filmu?

Diuna przebojem wkroczyła do kin na całym świecie i zdobyła ogromną popularność. Film zbiera bardzo dobre opinie krytyków oraz widzów. Pozytywny wynik zaowocował tym, że oficjalnie potwierdzono, że powstanie kontynuacja filmu. Jednak kiedy Diuna część 2 będzie miała swoją premierę?

Diuna to film science-fiction oparty na bestsellerowej sadze autorstwa Franka Herberta, która uważana jest za jedną z najlepszych pozycji w tym gatunku. Fabuła skupia się wokół planety Arrakis, zwanej również Diuną. Miejsce to jest gospodarczym centrum wszechświata, gdyż tylko tam można wydobywać melanż, czyli substancję zapewniającą długie życie oraz możliwość przepowiadania przyszłości. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy zarządzanie Diuną przechodzi z rodu Harkonnenów na ród Atrydów z rozkazu między galaktycznego Imperatora Szaddama IV. Główny bohater – Paul Atryda, syn księcia Leo Atrydy (głowy rodziny), będzie musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stawić czoła swoim wrogom.

Diuna część 2 – Obsada

Kto pojawi się w części 2 filmu Diuna? Jeżeli oglądaliście seans to jak najbardziej możecie się domyślać, że zobaczymy bohaterów, którzy pozostali przy życiu. Będzie to oczywiście: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Stephen McKinley Henderson, Josh Brolin, Javier Bardem oraz oczywiście Zendaya, która w drugiej części otrzyma o wiele więcej czasu na ekranie i będzie jedną z głównych postaci filmu.

Diuna część 2 – Data premiery

Kiedy właściwie będzie premiera drugiej części Diuny? Z ostatnich wiadomości wynika, że film zadebiutuję w październiku 2023 roku. Oczywiście należy wziąć na tę datę lekką poprawkę, gdyż pamiętajmy, że premiera pierwszej części opóźniła się o rok, ze względu na pandemię Covid-19. Na stanowisku reżysera ponownie zasiądzie utytułowany Denis Villeneuve. Z kolei ścieżkę dźwiękową prawdopodobnie kolejny raz stworzy legendarny Hans Zimmer, który na pewno nie odmówi udziału w tym projekcie, gdyż w ostatnim wywiadzie sam przyznał, że Diuna jest jego ulubioną książką. Do premiery Diuny 2 zostają prawie dwa lata, jednak na pewno będziemy was na bieżąco informować o nowościach z planu filmowego. Dla fanów przygotowaliśmy również quiz – znajdziecie go poniżej:

[Quiz] Diuna – Jak dobrze znasz film?

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.