Wiedźmin 2 – Wymagania PC, Premiera, Fabuła

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, kontynuacja kultowego tytułu opartego na serii książek Andrzeja Sapkowskiego, zabiera graczy w niezwykłą podróż pełną intryg, niebezpieczeństw i epickich starć. Fabuła gry skupia się na losach Geralta z Rivii, doświadczonego łowcy potworów, znanego również jako wiedźmin. Wiedźmin 2, podobnie jak jego poprzednik, oferuje bogatą i złożoną historię, która zadowoli zarówno fanów gier RPG, jak i miłośników literatury fantasy.

 • Data premiery: 17 maja 2011
 • Gatunek: RPG | Fantasy 
 • Platformy: PC | Xbox 360
 • Producent: CD Projekt RED

Gry podobne do Wiedźmin 2:

Wiedźmin 2 – Wymagania na PC

W momencie premiery w 2011 roku, gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ustanowiła nowe standardy w branży gier komputerowych. Gra oferuje graczom możliwość doświadczenia rozgrywki na różnych poziomach detali graficznych, które można dostosować w ustawieniach.

Aby osiągnąć płynną rozgrywkę, gra oferuje trzy główne poziomy ustawień graficznych: niski, średni (medium) i wysoki. Gracze, którzy dysponują mocniejszym sprzętem, mogą wybrać ustawienia na najwyższym poziomie, aby cieszyć się bardziej realistycznymi teksturami, oświetleniem i cieniowaniem. Dla tych, którzy nie mają tak wydajnego sprzętu, gra daje możliwość wyboru średnich lub niskich ustawień, aby rozgrywka mogła działać płynniej i z wyższymi wartościami FPS (klatek na sekundę).

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
 • Procesor: Intel 2.2 GHz Dual-Core lub AMD 2.5 GHz Dual-Core
 • Pamięć RAM: 1.5 GB (Win XP), 2 GB (Win Vista/Win 7)
 • Karta graficzna: GeForce 8800 (512 MB) lub Radeon HD3850 (512 MB)
 • Dysk twardy: 25 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
 • Procesor: Intel lub AMD Quad-Core
 • Pamięć RAM: 3 GB (Win XP), 4GB (Win Vista/Win 7)
 • Karta graficzna: GeForce 260 (1 GB) lub Radeon HD 4850 (1 GB)
 • Dysk twardy: 25 GB

Wiedźmin 2 – Fabuła

W Wiedźminie 2, gracz wciela się w rolę Geralta, który musi zmierzyć się z wyzwaniami i dylematami moralnymi, jakie stawia przed nim nieprzyjazny świat. W miarę jak fabuła się rozwija, gracz spotyka wielu barwnych postaci, które mają istotny wpływ na przebieg wydarzeń i decyzje podejmowane przez protagonistę. Wyborom gracza towarzyszą daleko idące konsekwencje, co sprawia, że historia może mieć różne zakończenia, zależne od decyzji podjętych podczas rozgrywki.

Główna fabuła Wiedźmina 2 skupia się na konflikcie między królestwami, skomplikowanym świecie politycznym oraz tajemniczych mocach, których źródło tkwi w mrocznej przeszłości tego fascynującego świata. Geralt z Rivii, jako biegły łowca potworów, musi rozwikłać zagadkę, która zagraża całemu królestwu, stawiając jego życie na szali. W trakcie tej pełnej zwrotów akcji historii, gracz będzie miał okazję poznać prawdziwą naturę wiedźmina i jego miejsce w tym skomplikowanym świecie.

Wiedźmin 2 to nie tylko epicka opowieść o łowcy potworów, ale także fascynująca historia, która daje graczom możliwość zanurzenia się w unikalnym, pełnym życia świecie, w którym ich decyzje mają realny wpływ na losy postaci oraz kształtowanie przyszłości całego królestwa.

Wiedźmin 2 – Mechanika

Wiedźmin 2 wprowadza różnorodne mechaniki, które wpływają na ogólną rozgrywkę. Kombinacja walki, eksploracji i dialogów sprawia, że gra jest nie tylko angażująca, ale też intrygująca pod względem narracji. Ta różnorodność mechanik pozwala graczom zanurzyć się w świecie Wiedźmina i pozwala na bardziej swobodne podejście do rozgrywki.

Podsumowując, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to niezwykle dopracowana gra, która oferuje różnorodne ustawienia graficzne, dzięki czemu każdy gracz może dostosować jakość wizualną do swoich preferencji i możliwości sprzętowych. Dzięki tym opcjom, rozgrywka może działać płynnie zarówno na słabszych, jak i mocniejszych komputerach, co sprawia, że gra jest dostępna dla szerokiej gamy graczy.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.