GTA V – Wymagania PC, Premiera, Fabuła

Niewiele gier może się pochwalić takim sukcesem jak Grand Theft Auto V, potocznie nazywane GTA 5. Ta wyjątkowa produkcja, stworzona przez słynnego producenta Rockstar Games, od momentu swojej premiery w 2013 roku zdobyła serca milionów graczy na całym świecie. Cechą charakterystyczną Grand Theft Auto V jest otwarty świat, w którym gracze mają nieograniczone możliwości oraz niezliczone godziny zabawy.

 • Data premiery: 17 września 2013
 • Gatunek: Akcja | Strzelanka
 • Platformy: PC | PS3 | PS4 | PS5 | Xbox 360 | Xbox One | Xbox Series X
 • Producent: Rockstar Games

GTA V kontynuuje tradycję popularnej serii Grand Theft Auto, łącząc w sobie elementy przygody, akcji i eksploracji. Producent Rockstar Games nie szczędził starań, aby stworzyć największy, najbardziej rozbudowany i realistyczny świat w historii gier. Los Santos, miasto stworzone na podstawie Los Angeles, wraz z okolicznym hrabstwem Blaine, oferują nieskończoną ilość atrakcji i wyzwań dla graczy.

Gry podobne do GTA 5:

GTA V – Wymagania sprzętowe na PC

Poniżej znajdziecie minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry GTA V. Dzięki nim dowiesz się, czy Twój komputer będzie odpowiedni do uruchomienia tej gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD Phenom 9850 2.5 GHz
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Karta graficzna: Nvidia 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 65 GB
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 10
 • System operacyjny: Windows Vista / 7 SP1 / 8 / 8.1 64-Bit / 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 660 2GB / AMD HD 7870 2 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 65 GB
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 10
 • System operacyjny: Windows Vista / 7 SP1 / 8 / 8.1 64-Bit / 10

GTA V – Fabuła

Fabuła gry skupia się na trzech różnych protagonistach: Michaela De Santie, Trevora Philipsa i Franklina Clintona, których losy splatają się w niebezpiecznym i pełnym przestępczości mieście Los Santos.

Rozgrywka w GTA V oferuje zróżnicowane doświadczenia, połączone z interesującą fabułą, dzięki której gracze mogą zanurzyć się w fascynujący świat gry. Twórcy wprowadzili innowacyjny tryb przełączania między postaciami, który pozwala na szybkie przechodzenie od jednego bohatera do drugiego, co dodaje głębi opowieści i pozwala na lepsze zrozumienie motywacji każdej z postaci.

Każdy z trzech bohaterów ma unikalne umiejętności i cechy charakterystyczne, które wpływają na sposób, w jaki gracz musi podejmować decyzje w trakcie rozgrywki. W miarę jak fabuła się rozwija, odkrywamy skomplikowane relacje między protagonistami oraz konsekwencje ich działań. Akcja toczy się wokół serii napadów na banki, korupcji, zdrad i intryg, co sprawia, że historia GTA V jest pełna zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń.

GTA V łączy swobodę eksploracji otwartego świata z dobrze skonstruowaną fabułą, która angażuje graczy na długie godziny. Twórcy gry, Rockstar Games, udowodnili, że potrafią stworzyć nie tylko fascynującą rozgrywkę, ale również porywającą opowieść, która zostaje w pamięci na długo po zakończeniu przygody.

GTA V – Mechanika

W GTA 5 można zagrać na różnych platformach, w tym na konsolach takich jak Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz nowszych urządzeniach, co sprawia, że dostępność produkcji jest naprawdę szeroka.

Mechanika GTA V oferuje wiele opcji i perspektyw, które spełnią oczekiwania zarówno młodszych, jak i doświadczonych graczy. W grze znajdziemy mnóstwo ułatwień, które można dostosować w ustawieniach graficznych, co pozwala na sprawne działanie gry nawet na starszych konsolach, takich jak Xbox 360 czy PS3.

GTA V oferuje również bogaty tryb multiplayer (GTA online), gdzie gracze z całego świata mogą rywalizować ze sobą na arenie wirtualnej, korzystając z różnych opcji dostępnych w rozgrywce. Tryb ten jest dostępny zarówno na konsolach PlayStation, jak i Xbox, dzięki czemu wszyscy gracze mają możliwość wspólnej zabawy.

Warto podkreślić, że GTA V to gra, która oferuje szerokie możliwości eksploracji i angażujące zadania fabularne. Gracze mają do dyspozycji otwarty świat, w którym można wykonywać misje głównego wątku fabularnego, jak i liczne zlecenia poboczne. Dzięki temu każdy może doświadczyć przygód w Los Santos z różnych perspektyw.

GTA 5 – Odbiór graczy

GTA V od dawna jest jednym z najbardziej popularnych tytułów na rynku gier komputerowych. Wydany w 2013 roku, zdobył ogromne uznanie wśród graczy na całym świecie. Dzisiejszy odbiór tej gry, prawie dekadę po premierze, wciąż jest niezwykle pozytywny.

GTA V oferuje nie tylko wciągającą fabułę, ale także imponujący świat gry, w którym każdy użytkownik może swobodnie eksplorować i brać udział w różnorodnych aktywnościach. W 2015 roku, twórcy gry wprowadzili możliwość rozgrywki online, co zdecydowanie wpłynęło na jej długowieczność i przyciągnęło jeszcze więcej graczy.

Różnorodne układy misji, zaskakujące propozycje zadań oraz szczegółowe informacje o świecie gry sprawiają, że każda jednostka czasu spędzona w GTA V jest niezwykle satysfakcjonująca. Dzięki dostępnym opcjom rozwoju postaci oraz zróżnicowanemu systemowi wyzwań, gracze mają możliwość przedstawienia własnych stylów rozgrywki i eksperymentowania z różnymi ścieżkami fabularnymi.

Warto zauważyć, że GTA V nie tylko zaspokaja potrzeby graczy, którzy cenią sobie detale i realizm, ale także umożliwia rozrywkę na lżejszym poziomie, dając możliwość korzystania z trybu online, gdzie gracze mogą wspólnie wyruszać na przygody z przyjaciółmi lub innymi użytkownikami. Wszystko to sprawia, że GTA V jest jednym z najbardziej kompleksowych tytułów dostępnych na dzisiejszym rynku gier komputerowych, wciąż przyciągającym nowe pokolenia graczy.

GTA V – Najczęściej zadawane pytania

Ile czasu zajmuje przejście GTA V?

Ukończenie gry GTA V zajmie Ci od 25 do 30 godzin. Gra oferuje jednak rozległy świat z aktywnościami, które mogą nam zabrać o wiele więcej czasu.

Ile miejsca na dysku zajmuje GTA V?

Gra GTA V zajmuje około 65 GB miejsca na dysku.

Maciej Pasiński
Maciej Pasiński

Redaktor Movienews.pl, specjalista od technologii i innowacji w Internecie. Pasjonat kina oraz miłośnik różnorodnych sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie z zamiłowaniem sięgam po książki i gry komputerowe. Dodatkowo śledzę i analizuję trendy technologiczne, aby dostarczać czytelnikom aktualne i wartościowe informacje.

Artykuły: 354

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.